Rewitalizacja okolic intymnych

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym Desirial.

Powiększanie warg sromowych większych i mezoterapia okolic intymnych.

Preparat Desirial został stworzony przy współpracy biotechnologów i lekarzy ginekologów jako odpowiedź na bardzo często występujące problemy u kobiet, jakimi są atrofia warg sromowych większych oraz suchość pochwy i sromu. Dolegliwości te występują najczęściej u kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym (nawet 50% kobiet) i postmenopauzalnym.

 

Suchość i atrofia pochwy oraz okolicy warg sromowych większych może występować u kobiet w każdym okresie życia. W zasadzie – prędzej czy później – dolegliwości te dotkną każdą kobietę, z mniejszą lub większą intensywnością. Mogą być wynikiem stylu życia, stosowania antykoncepcji hormonalnej, pojawiają się po przebytej chemio- i radioterapii, a także są po prostu objawem starzenia się tkanek, które – podobnie jak na twarzy – z wiekiem tracą swoją objętość i wiotczeją. U młodszych osób często są rezultatem utraty wagi po porodzie lub na skutek intensywnej aktywności fizycznej. Objawy starzenia okolic intymnych obejmują: hipotrofię warg sromowych większych, suchość pochwy, podrażnienia, trwały dyskomfort, świąd, utratę elastyczności skóry warg sromowych większych czy dyspareunię. Kobiety w okresie menopauzalnym cierpią też często z powodu tzw. atrofii wulwowaginalnej, czyli schorzenia związanego z zanikiem śluzówki pochwy wskutek zmniejszonego poziomu estrogenów. Pochwa staje się wtedy sztywna, zwężona, pojawia się świąd i duża bolesność – nie tylko przy współżyciu, ale też na co dzień.

Wiele kobiet cierpi z powodu suchości pochwy i atrofii warg sromowych większych. Problemy te wpływają na jakość życia i poczucie własnej wartości. Na szczęście łatwo i szybko można im zaradzić. Dr Małgorzata Uchman-Musielak, ginekolog i położnik, była jednym z pierwszych lekarzy w Polsce stosujących kwas hialuronowy do poprawy funkcjonalności okolic intymnych.
Dr Małgorzata Uchman-Musielak

Kobiety aktywne znacznie częściej narażone są na podrażnienia okolic intymnych, szczególnie w przypadku występowania atrofii warg sromowych większych, które wtedy niedostatecznie chronią wargi sromowe mniejsze przed mechanicznymi urazami i mogą nawet prowadzić do ich przerostu, co dodatkowo zwiększa dyskomfort w codziennym życiu. Ulubione zajęcia sportowe, takie jak jazda na rowerze, jazda konna, a nawet intensywny trening fitness mogą w rezultacie wiązać się z nieprzyjemnymi i bolesnymi otarciami, co powoduje, że wiele kobiet postanawia zrezygnować ze swoich pasji. Odczuwają też duży dyskomfort i ból podczas współżycia, co bardzo negatywnie wpływa na ich aktywność seksualną i jakość życia seksualnego.

Jak może pomóc kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry właściwej, a jego działanie przypomina właściwości gąbki – zatrzymuje wodę i jest odpowiedzialny za nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy przeznaczony do stosowania w okolicach intymnych (jedynym na rynku preparatem z rejestracją do takich wskazań jest Desirial) szybko i skutecznie pomaga zniwelować przykre dolegliwości, poprawiając nie tylko estetykę, ale też funkcjonalność okolic intymnych:aluronowy przeznaczony do stosowania w okolicach intymnych (jedynym na rynku preparatem z rejestracją do takich wskazań jest Desirial) szybko i skutecznie pomaga zniwelować przykre dolegliwości, poprawiając nie tylko estetykę, ale też funkcjonalność okolic intymnych:
  • zwiększa objętość warg sromowych większych, przywracając im objętość i nawodnienie, a tym samym prawidłowe funkcje, przede wszystkim ochronną dla wejścia do pochwy, ale też swoistego „amortyzatora”, dzięki któremu nie siedzimy bezpośrednio na kości łonowej, tylko na ochronnej „poduszeczce” (pacjentki mogą więc wrócić do takich aktywności fizycznych, jak jazda na rowerze czy jazda konna, które wcześniej sprawiały im duży ból). Zabieg ten pobudza również aktywność fibroblastów i tym samym syntezę kolagenu, co przyczynia się do regeneracji skóry w okolicach intymnych;
  • podany w formie mezoterapii – nawilża i rewitalizuje okolice warg sromowych i przedsionka pochwy, niwelując uczucie suchości, świąd i uczucie ściągnięcia, zwłaszcza w okresie menopauzy (bez dyskomfortu związanego z codziennym stosowaniem globulek lub maści). Zabieg najlepiej jest powtórzyć – zwykle 3-5 razy co 2-4 tygodnie, a potem dla podtrzymania efektu raz na 6 miesięcy;
  • pomaga skorygować źle zagojone blizny np. po nacięciu krocza czy cięciu cesarskim; w wypadku zrostów blizny najpierw się uwalnia zrost, a potem wypełnia tę przestrzeń kwasem hialuronowym, aby zapobiec ponownemu zrastaniu; jeśli w miejscu blizny pojawiły się wgłębienia i ubytki tkanki – kwas HA zadziała jak wypełniacz.
Desirial
Stosowany w zabiegach intymnych preparat Desirial jest dostępny w dwóch wariantach opracowanych z myślą o różnych potrzebach kobiet:
  • Desirial – dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym lub w wieku rozrodczym, u których stwierdzono niedostateczne nawilżenie pochwy i sromu ze współistniejącymi podrażnieniami lub bez (czyli do stosowania jako mezoterapia okolic intymnych oraz do niewielkich wypełnień).
  • Desirial Plus – dla kobiet w wieku postmenopauzalnym, menopauzalnym lub w wieku rozrodczym ze skłonnością do/lub objawami hipotrofii warg sromowych większych, tzn. utraty jędrności i ubytku tkanki tłuszczowej w tej okolicy.

Zabieg robiony jest w miejscowym znieczuleniu iniekcyjnym (skórę znieczula się tylko w dwóch małych punkcikach, przez które będzie wprowadzona kaniula – samo operowanie kaniulą w przestrzeni tkanki tłuszczowej nie boli, bo tłuszcz nie jest unerwiony). Trwa od 10 do 15 minut. Pierwsze efekty mezoterapii okolic intymnych widoczne są już po tygodniu od wstrzyknięcia, natomiast wypełnienie warg sromowych pacjentki obserwują tuż po zabiegu! Rezultaty utrzymują się 12-18 miesięcy.

Desirial – preparat do „zadań intymnych”.

Desirial to jedyny na świecie preparat na bazie kwasu hialuronowego przeznaczony do stosowania w okolicach intymnych u kobiet, w celu przywrócenia pożądanego wyglądu i funkcjonalności warg sromowych większych oraz nawilżenia błony śluzowej pochwy. Desirial jest preparatem zarejestrowanym do stosowania we wskazaniach ginekologicznych, takich jak suchość czy atrofia przedsionka pochwy i sromu, i jest to jedyny tego typu preparat wśród licznych produktów z kwasem hialuronowym na rynku.

Dlaczego to tak ważne? Dlatego że właściwości reologiczne kwasu hialuronowego zastosowanego w preparatach Desirial są specjalnie dobrane i dopasowane do okolic intymnych kobiet, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie doskonałych rezultatów zabiegu z jednoczesnym zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa pacjentek.

Dzięki temu unikamy działań niepożądanych, takich jak np. ziarniniaki czy przemieszczanie się preparatu, co może powodować nie tylko oszpecenie wyglądu, ale też pogorszenie funkcjonalności tych miejsc. Dlatego warto zawsze pytać, jakim preparatem będzie robiony zabieg u ginekologa – i wybrać ten najbezpieczniejszy i do tego przeznaczony, czyli Desirial.

Efekty utrzymują się ok. 1-1,5 roku, poza tym kolejne wypełnienia wymagają podawania już mniejszej dawki preparatu. To zasługa innowacyjnej formuły na bazie kwasu hialuronowego produkowanego z wykorzystaniem opatentowanej technologii IPN-Like i mannitolu – substancji o działaniu antyoksydacyjnym, która chroni preparat przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych i jednocześnie zapobiega szybkiej degradacji kwasu w miejscu podania. Francuska firma Laboratories Vivacy jako pierwsza na świecie wprowadziła do kwasu hialuronowego substancję antyoksydacyjną, stając się ekspertem w tej dziedzinie i dając kobietom możliwość długotrwałego zachowania młodości – w każdej ważnej dla nich strefie. Już jeden zabieg przywraca komfort okolic intymnych!

Desirial

Czy ten zabieg jest dla mnie?

Wskazania do terapii Desirial:

  • Suchość.
  • Podrażnienie powodujące świąd i dyskomfort.
  • Uczucie napięcia i pieczenia u kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i postmenopauzalnym.
  • Wulwodynia (dyskomfort i ból sromu).
  • Bolesne, żle zagojone blizny po nacięciu krocza i po cięciu cesarskim wymagające wypełnienia

 

Wskazania do terapii Desirial Plus:

Umiarkowany, częściowy lub całkowity ubytek jędrności warg sromowych większych.

 

Desirial logo

Gdzie?

Klinika Feminity
ul. Jagiellońska 32 lok. U2
Warszawa
tel. 501 702 047

Producent kwasu hialuronowego Desirial: Laboratoires VIVACY

www.desirial.pl
www.stylage.pl

 

Logo Vivacy