Program zabiegów na ciało

Ujędrnianie falą radiową i endermologia.

Program zabiegów modelujących sylwetkę, pomagających pozbyć się zbędnego tłuszczyku i ujędrniających wiotką skórę ciała.

Utrata kilogramów i centymetrów w obwodzie zwykle wiąże się, niestety, z utratą jędrności skóry. Dlatego dobry program modelowania sylwetki obejmuje nie tylko odpowiednie odżywianie i wysiłek fizyczny, ale też zabiegi poprawiające jakość skóry. Nowoczesne technologie stosowane w gabinetach medycyny estetycznej pomagają ponadto pozbyć się nadmiaru tłuszczu z miejsc opornych na inne metody, np. z podbródka, brzucha, bryczesów czy okolic kolan. Są też skutecznym sposobem na ujędrnienie wewnętrznej strony ud i pozbycie się wiotkości z ramion, tzw. pelikanów. Z zabiegów zadowolone będą ponadto panie wracające do formy po ciąży, które mają problem z nadprogramowymi kilogramami i jednocześnie wiotkością brzucha.

Serię zabiegów modelujących i ujędrniających ciało poleca dr Dorota Kowalczyk, lekarz medycyny estetycznej, która w terapii wykorzystuje m.in. innowacyjną technologię Attiva – endodermalną falę radiową do liftingu skóry. Wskazanym i zalecanym przez dr Kowalczyk zabiegiem jest też endermologia LPG, która stosowana w serii zwiększa skuteczność programu odchudzającego prowadzonego przez dietetyka.
dr Dorota Kowalczyk

W Dormio Clinique do procesu odchudzania i modelowania sylwetki podchodzi się kompleksowo. Indywidualny program żywieniowy przygotowuje dyplomowana fizjolog żywienia – jednak bez ćwiczeń i odpowiednio dobranych zabiegów skóra po pozbyciu się zbędnego tłuszczu byłaby wiotka, a przy dużej utracie kilogramów – wręcz obwisła. Planując uzyskanie nowej sylwetki powinno oddać się w ręce specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak zbilansować plusy i minusy odchudzania. Rola lekarza medycyny estetycznej, mającego do dyspozycji najbardziej nowoczesne i skuteczne metody i technologie, jest tutaj nieoceniona. Najtrudniejsze jest podtrzymanie efektów – zarówno poprzez wdrożenie nowych nawyków żywieniowych na całe życie, jak i regularne dbanie o jędrne i smukłe ciało w gabinecie. Właściwie prowadzony program terapeutyczny ułatwia kontrolę stanu organizmu zarówno w trakcie leczenia jak i po.

Endodermalna fala radiowa Attiva

Lifting endodermalny jest przełomem w niechirurgicznym odmładzaniu i ujędrnianiu skóry. Attiva wykorzystuje fale radiowe – ale nietypowo w stosunku do innych technologii RF, ponieważ są one wprowadzane podskórnie cienką półgiętką kaniulą. Dzięki temu energia cieplna z fal radiowych dociera bezpośrednio do włókien kolagenowych (bez konieczności przechodzenia fal przez barierę naskórkową), wywołując ich skrócenie i silny efekt liftingu termicznego. Pierwszy efekt poprawy napięcia skóry jest więc widoczny od razu. Jednocześnie fala radiowa pobudza fibroblasty do produkcji nowych zdrowych włókien kolagenowych – efekt tego procesu zaczyna być widoczny po 2-3 tygodniach, a potem stopniowo się nasila i stabilizuje ok. 2 miesięcy po zabiegu (warto w tym czasie suplementować witaminę C, aby dodatkowo wspomóc powstawanie kolagenu). Skóra odzyskuje młodzieńczą jędrność, elastyczność i lepsze napięcie.
Attiva oferuje szereg programów zabiegowych – w zależności od obszaru i problemu. Oprócz działania liftingującego może też działać lipolityczne, pozwalając pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc takich jak podbródek, brzuch i jego boki, okolica krętarzy – tzw. „bryczesy”, uda, kolana itp.. Attiva skutecznie też redukuje nawet zaawansowany i tzw. zwłókniały cellulit.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu iniekcyjnym i choć nie należy do najprzyjemniejszych (odczuwane pod skórą ciepło), trudno nazwać go bolesnym. Tutaj nie wolno się spieszyć – opracowanie owalu i podbródka trwa ok. 1,5-2 godzin, a brzucha ok. 2 godzin. Sporo czasu zbierają czynności związane z przygotowaniem do zabiegu – Attiva wykonywana jest w tzw. jałowych warunkach. Zabieg przeznaczony jest do terapii lokalnych – na wybrane obszary ciała (można w trakcie jednej wizyty połączyć podbródek z brzuchem, ale nie dwa duże obszary ciała – plan ustalany jest zawsze indywidualnie).
Attiva to idealny zabieg na:
  • podwójny podbródek,
  • tzw. chomiki i opadający owal twarzy,
  • zwiotczenie cienkiej skóry twarzy,
  • lifting szyi,
  • zwiotczenie brzucha po porodzie,
  • zmniejszenie obwodów w biodrach lub talii,
  • miejsca oporne na inne metody wyszczuplania,
  • ujędrnienie wewnętrznej strony ud,
  • „nawisy” skórne nad kolanami.
  • zwiotczała skóra ramion – tzw. pelikany.

 

 

Zwykle wystarczy jeden zabieg dla uzyskania pożądanego efektu, czasami po 2-3 miesiącach wykonuje się powtórzenie. Po zabiegu można szybko wrócić do normalnej aktywności, niewielki obrzęk utrzymuje się maksymalnie 24-48 godzin. Drobne siniaczki, które mogą pojawić się po wkłuciu, da się łatwo zamaskować makijażem.

Attiva działa synergistycznie z zabiegami endermologie LPG, której seria jest zalecana przez dr Dorotę Kowalczyk przed zabiegiem Attiva i czasami także po jego wykonaniu.
Attiva

Endermologia LPG

Ten kultowy już zabieg uważany jest za pielęgnacyjne „must-do” każdej osoby dbającej o smukłą i lekką figurę. Dla Francuzek endermologia to styl życia, a dla Polek – na pewno metoda, z którą powinnyśmy się zaprzyjaźnić na długi okres. Zastępuje ona ćwiczenia, masaż, skutecznie drenuje, stymuluje, przyspiesza spalanie tłuszczu, ujędrnia. Wspomaga kontrolę wagi i pomaga utrzymać nową sylwetkę. Endermologię można stosować maksymalnie 3 razy w tygodniu (optymalnie 1-2 razy), co pozwala na przeprowadzenie intensywnych terapii w stosunkowo krótkim czasie. Seria 6 zabiegów świetnie przygotuje skórę do zabiegu Attiva – te dwie metody idealnie się uzupełniają.
W Dormio Clinique stosowane jest najnowsze urządzenie do LPG Alliance, które charaktryzuje się krótszym czasem potrzebnym do uzyskania widocznych efektów, a w szczegółowych badaniach klinicznych wykazano znaczne nasilenie procesu spalania tłuszczów przy zmniejszeniu działań niepożądanych. Endermologia wykonywana Alliance LPG jest lepiej tolerowana w porównaniu do zabiegów z użyciem innych, starszych modeli, także przy zaawansowanych zmianach cellulitowych lub przy zastosowaniu wyższych parametrów.
Warto też podkreślić, że choć endermologia znana jest głównie jako metoda służąca modelowaniu sylwetki, to Alliance LPG ma szersze zastosowanie i obok zabiegów modelujących czy stymulujących wiotką skórę twarzy, szyi i dekoltu, wykonywane są również zabiegi ze wskazań medycznych, takich jak obrzęki limfatyczne po mastektomii (usunięcie piersi) lub z innych przyczyn, blizny pooperacyjne, niewydolność żył kończyn dolnych, nadmierne napięcie mięśni szyi, barków, pleców, bóle kręgosłupa i wielu innych.
Alliance LPG

Czy ten zabieg jest dla mnie?

Terapia łącząca zabieg endodermalną falą radiową Attiva z serią endermologii LPG Alliance jest idealną propozycją dla osób, które planują odchudzanie i zmianę nawyków żywieniowych. Jeśli Twoim problemem jest otłuszczony podbródek, opadające policzki, wiotka i luźna skóra np. na brzuchu, po wewnętrznej stronie ud, ramion czy nad kolanami albo lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa – to te zabiegi są rozwiązaniem dla Ciebie!

 

Chcesz mieć wykonane je bezpłatnie? Zgłoś się do programu „Uroda bez Tabu”, wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy. Odezwiemy się do wybranej osoby, która po kwalifikacji dokonanej przez dr Dorotę Kowalczyk zostanie poddana tym zabiegom (nagramy podczas nich filmy z jej udziałem) wraz z ODCHUDZANIEM pełnym programem żywieniowym pod okiem fizjolog żywienia z Dormio Cliniqie, pani mgr Izy Czajki.

Gdzie?

Dormio Clinique
Dr Dorota Kowalczyk
www.dormio-clinique.pl

ul. Puławska 24 B lok. 2
02-512 Warszawa
tel. + 48 603 212 288

ul. Oboźna 11/44 i 43
30-011 Kraków
Tel. +48 602 501 108

 

Dormio Clinique