Odmładzanie okolic oczu

Zabiegi medycyny estetycznej.

Plazmowy lifting powiek, redukcja kurzych łapek, usunięcie sińców pod oczami, wypełnienie doliny łez.

Skóra wokół oczu starzeje się bardzo szybko. Pierwsze objawy mogą pojawić się już po 20-25. roku życia z uwagi na to, że skóra wokół oczu jest bardzo cienka i pozbawiona prawie całkowicie gruczołów łojowych, wobec czego dochodzi do jej bardzo szybkiego przesuszenia. Szczególnie jeśli często wystawiasz ją na słońce, co dodatkowo sprzyja powstawaniu przebarwień w tym miejscu. Ścieńczenie skóry powoduje też powstawanie sińców pod oczami – są to prześwitujące, płytko położone pod skórą naczynia krwionośne. Do tego wraz z upływem czasu dochodzi wiotkość, utrata jędrności i opadanie powiek, nasilają się zmarszczki, z czasem u wielu pań pojawia się też wyraźnie zaznaczona tzw. dolina łez, która bardzo postarza całą twarz.

Dr Magdalena Korwin jest okulistą i lekarzem medycyny estetycznej. Specjalizuje się w chirurgii plastycznej oka, wykonuje też pełen zakres małoinwazyjnych zabiegów mających na celu poprawę i odmłodzenie tej trudnej i delikatnej okolicy – w tym terapię z wykorzystaniem technologii plazmowej. 
Dr Magdalena Korwin

Plazmowy lifting powiek

Dr Magdalena Korwin specjalizuje się w tzw. plazmowym liftingu powiek. Zabieg ten wykonuje się u pacjentów z niewielką (początkową/średnią) wiotkością skóry i to zarówno w obrębie powiek górnych, jak i dolnych, bądź jako uzupełnienie blefaroplastyki – u pacjentów, którzy mieli już wykonany lifting chirurgiczny i po kilku latach zaczynają mieć objawy niewielkiej, wtórnej wiotkości skóry, związane z wiekiem i z procesem naturalnego starzenia się organizmu. Plazma pozwala też usuwać zmiany w obrębie powiek, takie jak włókniaki, niewielkie brodawczaki czy brodawki łojotokowe. Przy użyciu tego urządzenia można ponadto zamknąć małe naczyniaczki i rozszerzone pojedyncze naczynia np. na powiekach.

 

Do zabiegu plazmy dr Magdalena Korwin stosuje urządzenie medyczne D.A.S. medical. Wytwarzana w nim plazma działa punktowo – ładunek elektryczny generujący efekt plazmy nie narusza głębszych warstw skóry i nie uszkadza tkanek znajdujących się w pobliżu miejsca poddawanego reakcji. Czas trwania jest krótki i wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zabieg jest bezbolesny, a miejsca poddawane zabiegowi są znieczulane maścią. Zabiegi wykonywane urządzeniem D.A.S. medical są małoinwazyjne i nie wymagają długiego gojenia. Okres rekonwalescencji wynosi od 3 do 7 dni. W tym czasie mogą pojawić się obrzęki, zaczerwienienia lub tkliwość przy dotyku. Wszystkie te reakcje ustępują samoistnie.

 

W klinice Mega-Lens uzupełnieniem zabiegu plazmowego jest nałożenie osocza bogatopłytkowego – w momencie, gdy pacjent jest przygotowywany do zabiegu, pielęgniarka pobiera krew, która następnie jest odwirowana w specjalnej wirówce. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe nakładane jest na skórę bezpośrednio po zabiegu, co przyspiesza proces gojenia się delikatnej skóry wokół oczu i szybko poprawia jej teksturę.

 

Efektem zabiegu plazmy jest redukcja wiotkości skóry w obrębie powiek górnych i dolnych, a także zmniejszenie drobnych zmarszczek zlokalizowanych wokół oczu i skroni. Zwykle wystarcza jeden zabieg dla uzyskania widocznego efektu poprawy, czasami zabieg trzeba powtórzyć 2-3-krotnie w odstępie 1,5 miesiąca.

Zabiegi iniekcyjne wokół oczu

Jako uzupełnienie małoinwazyjnego liftingu powiek z użyciem plazmy, dr Magdalena Korwin proponuje pacjentom zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem np. toksyny botulinowej czy kwasu hialuronowego. Co ciekawe, toksyna botulinowa po raz pierwszy w medycynie została zastosowana właśnie w okulistyce – do leczenia zeza (w 1979 roku). W profilaktyce starzenia się skóry stała się niezastąpioną metodą w redukcji zmarszczek mimicznych, np. kurzych łapek, linii poziomych czoła czy groźnie wyglądającej tzw. lwiej bruzdy u nasady nosa.

 

Podanie wypełniaczy kwasu hialuronowego to natomiast najlepsza metoda na uzupełnienie ubytków pod oczami, pod warunkiem że mamy do czynienia z lekkim zapadnięciem tkanek, a nie typowymi „workami” pod oczami, które są objawem uwypuklenia się tkanki tłuszczowej na skutek dużej wiotkości skóry i wymagają zabiegu chirurgicznego. Kwas hialuronowy pozwala też pozbyć się wyraźnie zarysowanej tzw. doliny łez (wgłębienie biegnące po policzku ukośnie od wewnętrznego kącika oka w kierunku nosa), będącej rezultatem zaniku tkanki podskórnej w obrębie policzków i dolnej krawędzi oczodołu. Precyzyjnie podany wypełniacz pomoże też zniwelować wrażenie małych oczu, którego wiele kobiet doświadcza wraz z wiekiem. Oczy, oczywiście, nie stają się wraz z wiekiem mniejsze, ale taki wizualny efekt potęguje gromadząca się wokół nich coraz bardziej wiotka skóra. Dodatkowo u osób, które mają mocno zaznaczone i głębokie załamki górne, dochodzi z wiekiem do ich zapadnięcia, co daje wrażenie smutnych oczu.

 

Uwaga! Podawanie kwasu hialuronowego wokół oczu wymaga dokładnej znajomości anatomii tej okolicy i budowy samego oka. Dr Magdalena Korwin jest okulistą i lekarzem medycyny estetycznej, dzięki czemu możesz być pewna bezpieczeństwa wszystkich zabiegów.

Czy ten zabieg jest dla mnie?

Zgłoś się na zabieg estetycznej korekcji okolic oka (z użyciem plazmy, toksyny botulinowej i wypełniaczy kwasu hialuronowego – dobranych przez dr Magdalenę Korwin w zależności od indywidualnych wskazań), jeśli obserwujesz u siebie objawy starzenia się okolic oczu, takie jak:

  • początkowa wiotkość powiek górnych i/lub dolnych
  • cienie pod oczami
  • worki pod oczami
  • zmarszczki wokół oczu
  • dolina łez
  • przesuszona skóra wokół oczu

Gdzie?

Specjalistyczna Lecznica Okulistyczna Mega-Lens
Filie:
• al. Jana Pawła II 66, tel. +48 22 636 33 70 – centrum korekcji wad wzroku, poradnia okulistyczna dla dzieci
• ul. Polna 30, tel. +48 22 875 96 51 – centrum leczenia jaskry
• ul. Polna 30A, tel. +48 22 668 60 09 – ośrodek mikrochirurgii oka
• ul. Puławska 111A, tel.  +48 22 114 01 11– centrum diagnostyki i leczenia jaskry oraz chorób siatkówki
• ul. Surowieckiego 8, tel. +48 22 855 51 41 – specjalistyczna lecznica okulistyczna
www.megalens.com.pl

 

logo Megalens