Korekcja wzroku

Wszczepienie soczewek wewnątrzgałkowych.

Korekcja wady wzroku poprzez wszczepienie soczewek wewnątrzgałkowych – w obojgu oczu jednocześnie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, starczowzroczność.

Nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe pozwalają korygować dowolną wadę wzroku w sposób bezpieczny i trwały, w tym:

 • wysoką krótkowzroczność,
 • wysoką nadwzroczność,
 • wysokie astygmatyzmy, których do tej pory nie można było dobrze korygować szkłami optycznymi i tym pacjentom w zasadzie nie było dane widzieć dobrze,
 • starczowzroczność, czyli utratę zdolności do ostrego widzenia z bliska, która zaczyna zachodzić ok. 40-45. roku życia. Poprzez zastosowanie soczewek wieloogniskowych pacjenci w tym wieku mogą zrezygnować z okularów – zyskując ostrość i kontrastowość widzenia z bliży, na odległości pośrednie i w dal.
Dr Marek Czubak jest okulistą i mikrochirurgiem z wieloletnim doświadczeniem w operacjach zaćmy i wszczepiania soczewek wewnątrzgałkowych. Współzałożyciel kliniki Mega-Lens, która jako jedna z nielicznych w Polsce stosuje bezultradźwiękową operację zaćmy, oszczędzającą komórki śródbłonka rogówki.
DR MAREK CZUBAK

Soczewki wewnątrzgałkowe – dlaczego warto?

Soczewki wewnątrzgałkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób z dużą wadą wzroku, ale coraz częściej wybierają je też osoby po 40-45. roku życia, które zaczynają mieć problemy ze starczowzrocznością (prezbiopią). Dzięki stosunkowo szybkiej operacji (cały pobyt w szpitalu to ok. 2,5-3 godzin, z czego sama wymiana soczewek na sali operacyjnej trwa ok. 10 minut), po której tego samego dnia można wrócić do domu, pacjenci zyskują „nowy” ostry wzrok na każdą odległość i nie muszą już nosić okularów. Efektami mogą się cieszyć w zasadzie od razu (następnego dnia po zabiegu zdejmowany jest opatrunek). Przez kolejne dni konieczne jest stosowanie przepisanych przez lekarza kropli, a przez 6-8 tygodni – unikanie nadmiernego wysiłku.

 

dr Marek Czubak

 

W Mega-Lens zabieg wykonywany jest jednocześnie na oboje oczu, co wiąże się nie tylko z mniejszym stresem pacjenta i krótszym czasem trwania całego procesu (wszystko przechodzisz raz, a nie dwa razy), ale też z szybszym przyzwyczajeniem się mózgu do „nowego” widzenia (neuroadaptacją). Wszyscy pacjenci, którzy zdecydowali się na operację obuoczną, są bardzo zadowoleni z jej efektów! Co ważne, taki sposób wykonania operacji nie zwiększa ryzyka powikłań okulistycznych.

 

W Mega-Lens stosowane są zaawansowane technologicznie soczewki wewnątrzgałkowe światowych producentów. Ich budowa jest zbliżona do właściwości optycznej własnej soczewki, a materiały, z których je wykonano, redukują ilość odczynów zapalnych. Niektóre z nich posiadają filtry UV. Ich rodzaj jest zawsze dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Co zyskasz?

 • Poprawę widzenia, „nowy” wzrok, możliwość rezygnacji z noszenia okularów (które, zresztą, nie przy wszystkich wadach zapewniały doskonałe widzenie).
 • Dużo łatwiejsze wykonywanie codziennych czynności (czytanie, pisanie, praca na komputerze, wysyłanie SMS-ów, robienie zakupów, jazda samochodem, uprawianie sportów itp.).
 • Wyższy komfort codziennego życia.
 • Dla wielu kobiet po 40-45. roku życia – możliwość wszczepienia soczewek wewnątrzgałkowych wiąże się z estetyką wyglądu, ponieważ noszenie okularów do bliży jest dla nich oznaką starzenia się, podobnie jak zmarszczki.

 

Trzy miesiące po zabiegu 99% pacjentów Mega-Lens przyznaje, że nigdy nie chciałoby już wrócić do noszenia okularów, a 77% uważa, że powinni byli podjąć decyzję o operacji wcześniej.

System bezpieczeństwa Verion

Ośrodek Mikrochirurgii Oka Mega-Lens jest pierwszym ośrodkiem w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, który posiada system Verion pozwalający na najdokładniejsze wszczepianie soczewek korygujących astygmatyzm i soczewek wieloogniskowych. Według dr. Marka Czubaka jego wprowadzenie było prawdziwym przełomem w mikrochirurgii oka. Jest to komputerowy system wspomagający pracę chirurga okulisty, który został zaprojektowany między innymi, aby:
 • uzyskać pewność w wyborze najlepszej soczewki wewnątrzgałkowej,
 • zaplanować jej wszczepienie z uwzględnieniem najkorzystniejszych wyników pooperacyjnych,
 • uzyskać perfekcją ostrość widzenia.
Verion wykorzystywany jest zarówno w diagnostyce, planowaniu operacji, jak i podczas samego zabiegu operacyjnego.
Verion

Zobacz przebieg operacji:

Gdzie?

Specjalistyczna Lecznica Okulistyczna Mega-Lens
Filie:
• al. Jana Pawła II 66, tel. +48 22 636 33 70 – centrum korekcji wad wzroku, poradnia okulistyczna dla dzieci
• ul. Polna 30, tel. +48 22 875 96 51 – centrum leczenia jaskry
• ul. Polna 30A, tel. +48 22 668 60 09 – ośrodek mikrochirurgii oka
• ul. Puławska 111A, tel.  +48 22 114 01 11– centrum diagnostyki i leczenia jaskry oraz chorób siatkówki
• ul. Surowieckiego 8, tel. +48 22 855 51 41 – specjalistyczna lecznica okulistyczna
www.megalens.com.pl

 

logo Megalens