Ekspertka od spraw kobiecych

Jako jedna z pierwszych stosowała kwas hialuronowy w ginekologii plastycznej.

Dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak, specjalista ginekolog położnik

Ginekolog położnik, ekspert w dziedzinie poprawiania defektów estetycznych intymnych okolic ciała u kobiet. Jako jeden z pierwszych lekarzy stosowała kwas hialuronowy w ginekologii plastycznej. Łączy praktykę szpitalną z pracą naukową na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Jest wykładowcą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stypendystka Uniwersytetu w Perugii. W 2010 roku uzyskała tytuł dr n. med w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Absolwentka Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej, a także European Society of Aesthetic Gynecology.

Wolę określenie „ginekologia funkcjonalna” niż „estetyczna”. Dlaczego? Powód jest prosty – stosując takie metody, jak kwas hialuronowy, nie tylko poprawiamy estetykę okolic intymnych, ale przede wszystkim ich funkcjonalność oraz związany z tym komfort.

Międzynarodowy szkoleniowiec i wykładowca z nowoczesnych procedur w ginekologii plastycznej. Bierze udział w międzynarodowym naukowym projekcie nad badaniami nad kwasem hialuronowym stosowanym w ginekologii plastycznej. Dr Uchman-Musielak jest także autorką pierwszej książki z tej dziedziny na świecie pt. „Ginekologia Plastyczna”, wydanej w 2015 roku nakładem wydawnictwa PZWL. Publikacja ta dotyczy problemu zaburzeń prawidłowej anatomii narządu rodnego kobiet, który obecnie dotyczy ponad połowy populacji kobiet w każdym wieku. Książka jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania pacjentek gabinetów ginekologicznych, które coraz częściej zgłaszają tego typu dolegliwości swoim lekarzom. Pacjentki coraz częściej oczekują od ginekologa nie tylko rozwiązania problemu zdrowotnego, lecz także poprawienia defektu estetycznego intymnych okolic ciała.

Dr Małgorzata Uchman-Musielak

Gdzie przyjmuje?

Klinika Feminity
ul. Jagiellońska 32 lok. U2
Warszawa
tel. 501 702 047

Jaki zabieg poleca?

Dr Małgorzata Uchman-Musielak poleca zabieg rewitalizacji pochwy i poprawy funkcjonalności okolic intymnych z użyciem jedynego kwasu hialuronowego przeznaczonego do ginekologii plastycznej – Desirial / Desirial Plus. Zabieg polecany jest paniom cierpiącym z powodu zaniku warg sromowych większych, a także suchości i bolesności pochwy.

Desirial